Вибачте за незручності.
Повторіть спробу пошуку1
Ваш кошик порожній!
Повторіть спробу пошуку1
Система випуску відпрацьованих газів відводить шкідливі вихлопи із циліндрів мотору та охолоджує їх. При цьому знижується шум, зменшується токсичність газів. У склад вихлопної системи входять багато компонентів, які знаходяться під днищем машини: випускний колектор, каталітичний нейтралізатор, глушник, лямбда-зонд (кисневий датчик).
У якості з’єднувальних деталей вихлопної системи використовуються різноманітні прокладки, кронштейн, з’єднувальні труби, гофра глушника, ущільнююче кільце, хомут, відбійник та інші елементи купити які ви зможете в цьому розділі Інтернет-магазину Abaza.com.ua.
Виводить вихлопи із циліндрів в загальну трубу, забезпечує ефективне обдування та заповнення камер згоряння. Існує два види випускних колекторів:
Сучасні легкові авто оснащені, в основному, трубчатими системами, так як саме вони максимально ефективні на середніх та високих обертах, завдяки їм збільшується потужність двигуна.
Зменшує викиди токсичних речовин в навколишнє середовище, встановлюється як на бензинові, так і на дизельні двигуни внутрішнього згоряння. Знаходиться або за випускним колектором, або перед глушником та складається з:
Для оптимальної роботи данного компоненту вихлопної системи необхідно підвищити температуру вихлопу, за рахунок збагачення паливної суміші.
Необхідний для зниження шуму, шляхом перетворення енергії вихлопів. В такому випадку зменшується їх температура, швидкість та пульсація. Сучасні авто комплектуються декількома глушниками, частіше за все їх два:
В залежності від марки та конструкції двигуна застосовується певний набір глушників.
Кисневий датчик дозволяє визначити кількість кисню у вихлопі. Завдяки йому вдається зберегти оптимальні параметри паливно-повітряної суміші в будь-яких режимах роботи, що важливо для екологічно чистого, ефективного та економічного функціонування мотору.
З часом з’являються нові технологічні розробки, які допомагають більш ефективно нейтралізувати шкідливі викиди та тюнінгувати вихлопну систему:
Існують характерні ознаки, за якими можна визначити наявність будь-якої несправності в системі випуску відпрацьованих газів:
Строк служби глушника та інших елементів може значно коливатися, він залежить від манери водіння та інтенсивності експлуатації транспорту. Бажано проводити огляд вихлопної системи хоча б раз на рік. При цьому можуть мінятися прокладки, гофри, датчики. Діагностику каталізатора доцільно проводити один раз на 100 тисяч км пробігу.
В ході діагностики часто виникають такі несправності:
В процесі діагностики перевіряється стан усіх з’єднань, а також працездатність кожної частини системи. Заміряється рівень викидів та співставляється з допустимим. Проводиться загальна оцінка каталізатора та інших елементів вихлопної системи.
Повна заміна систему випуску відпрацьованих газів проводиться рідко, тільки у випадку, коли ремонт окремих компонентів не доцільний або при проведенні тюнінгу. Часто достатньо замінити або відремонтувати пошкоджену частину вузла для повного відновлення працездатності всієї системи. В такому випадку може здійснюватись:
Якщо вчасно не провести ремонт, може суттєво знизиться працездатність автомобіля, зменшиться потужність двигуна, збільшиться витрата пального, з’явиться неприємний запах вихлопів в салоні, будуть відчуватися вібрації та стукіт.
Крім того, забитий нейтралізатор під час роботи мотору сильно перегрівається, що може спровокувати загоряння автомобіля. В Інтернет-магазині Abaza.com.ua можна купити високоякісні оригінальні складові вихлопної системи за доступною ціною, котрі слугуватимуть тривалий час.